הסיפור שלי

ערן שומרון

גדלתי בבני ברק בשכונות מצוקה- פרדס כץ.

בגיל 10 כבר התחלתי לעבוד בגלל הקשיים הכלכליים בבית . בחופשות בית הספר עבדתי  כמוכר בשוק, בעבודות נגרות, אינסטלציה, שיפוצים ועוד עד הגיוס.

בשירותי הסדיר שימשתי כקצין בסיורים המשותפים עם הפלסטינים, וראיתי ביציאה לקורס קצינים עוד נקודת מפלט מהשכונה ומהקשיים בילדות.

 לאחר שהשתחררתי מצה"ל התחלתי ללמוד באוניברסיטת בר אילן, שם סיימתי תואר ראשון ובמקביל עבדתי במספר עבודות משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הלילה המאוחרות כדי לממן את הלימודים .חילקתי עיתונים, עבדתי כראש צוות אבטחה במשרד הבטחון, שימשתי חונך בפרוייקט פר"ח, הייתי פעיל באגודת הסטודנטים, ועבדתי כשליח של פיצה בשעות הערב.

 

עם השנים התקדמתי ומונתי למנהל יחידת האבטחה של מתקני משהב"ט,(משרד הביטחון) ולאחר מכן ניהלתי את יחידת האבטחה של רכבת ישראל. בכל תפקידיי הראשונים כמנהל – נכשלתי.

 

מתוך רצון לקחת את האחריות לחיי לידיים שלי, פתחתי את העסק הראשון שלי- מסעדה.

לילה לפני הפתיחה, בשל קצר חשמלי בצ'יפסר, עלתה המסעדה באש ומצאתי את עצמי בחוסר כל כלכלי קשה מאד, עד לכדי מצב של קושי להאכיל את ילדי.

בשל השריפה נקלעתי לחובות של 800,000 ש"ח. היה נדמה לי, כי נגזר עליי להחזיר חובות כל החיים ולעבוד כשכיר במשכורת מינמלית לאורך כל חיי. הייתי מיואש, עייף וכמעט השלמתי עם המציאות של האפורה של רבים. באותה תקופה נשבעתי שאם אצליח לצאת מהבור הכלכלי אעשה הכל בכדי לסייע לבעלי עסקים אחרים שנקלעו למצב דומה.

 

חזרתי לעבוד כמנהל שכיר בתחום הביטחון, עד שלאחר שנים של תסכול החלטתי לנסות שוב ויצאתי לדרך עצמאית במהלכה התחלתי לנהל את קאנטרי אורנית. בתום שנה מוצלחת, מונתי למנכ"ל עולם המים, אותה הפכתי לרשת הבריכות המובילה בישראל בתחום הטיפולים במים ולימודי השחייה.

לאחר 6 שנים בעולם המים מונתי למנכ"ל חברת קוד המנצח של אלון אולמן ובמקביל הקמתי את E-sports-  מועדון ריצה וטריאתלון בפריסה ארצית.

בהמשך קיבלתי פניה לשמש כמנכ"ל רשת ספורט וורטהיימר אשר נקלעה לקשיים כלכליים וביקשה לסגור את סניפיה במינימום נזקים כספיים. במהלך שנה מאומצת הצלחתי לסגור את החברה ללא חובות, לספקים, לעובדים או לרשויות.

בתקופה המקבילה הקמתי סטארט אפ בשם – Esait. Life . המיזם גייס סכום של 500,000$, אך לאחר שחברה מתחרה הצליחה להקדים אותנו , סגרנו את הסטארט אפ ונכנסתי כשותף במיזם אחר – High Lander, מיזם בתחום טעינת רחפנים שגייס עד כה 7,000,000 ש"ח.

 

לאורך כל השנים היה לי ברור כי השליחות שלי היא לסייע לבעלי עסקים ולעצמאיים להגיע לרווחה כלכלית. לסייע להם לצמוח, להשתפר ולהתפתח וליצור עבורם עסק מצליח. אני יודע כי מכל אתגר אפשר לגדול וזה המסר שאני מעביר ללקוחותיי.

לפני 3 שנים הקמתי את "המכון הישראלי לניהול מעשי" – חברה המלווה בעלי עסקים ומנהלים לניהול והקמת עסק, באופן שיטתי ואוטומטי המרוויח הרבה מאד כסף.

אני וצוות המאמנים שלי רואים בעבודה זאת שליחות. אנו מסייעים לבעלי עסקים – כי אכפת לנו!

בשנים האחרונות ניהלתי והשתתפתי בפרוייקטים רבים החל מניהול קמפיין בחירות לראשות מקומית שהביא להצלחה עצומה, דרך שותפויות בחברות שונות ובעלות על קהילת פייסבוק מובילה בתחומה.

 

לאורך כל השנים הארוכות פיתחתי שני מודלים להצלחה בעסקים- מודל "הרעיון הגדול" המלמד כיצד לקחת כל רעיון טוב ולהפוך אותו לעסק משגשג ומצליח ומודל -  E-effective המעניק את העקרונות ליצירת סיסטם לכל עסק.

 

באירוע בו נשרפה לי המסעדה הבטחתי לעצמי שאם אצליח לצאת מהמצב הכלכלי הקשה אעזור לבעלי עסקים אחרים במצבי לשנות את נתיב חייהם, לנתיב של הצלחה כלכלית. לשמחתי זכיתי לעסוק בשליחות שלי.

את השנים האחרונות אני מקדיש בעבודה עם  אלפי בעלי עסקים, לוקח חלק בפרוייקט יש מצב ופעילויות נוספות בהתנדבות למען נוער בסיכון כדי למנוע מאחרים לעבור את האתגרים שאני עברתי.

בנוסף לכל אלה חלק משמעותי בחיי בוא הספורט בכלל והטריאתלון בפרט. השתתפתי בחמש תחרויות איש ברזל, 38 מרתונים ובתחרויות אולטרה מרתון ל 100 ק"מ ול 166 ק"מ.

צוות המאמנים